JIP SVĚT POTRAVIN JILEMNICE

Prodejna JIP Svět potravin JILEMNICE | V Jilmu 229, 514 01 Jilemnice | Otevřeno Po - Ne 7.00 - 20.00

 
JIP Svět potravin Jilemnice
Prodejna potravin
Adresa: V Jilmu 229, 514 01 Jilemnice
GPS: 50.6062950; 15.5099714
Telefon: +420 724 219 624
E-mail: mo.jilemnice@jip-napoje.cz
 
Otevřeno:  
Pondělí: 7.00 - 20.00
Úterý: 7.00 - 20.00
Středa: 7.00 - 20.00
Čtvrtek: 7.00 - 20.00
Pátek: 7.00 - 20.00
Sobota: 7.00 - 20.00
Neděle: 7.00 - 20.00
Teprve rok oslavila zrekonstruovaná a remodelovaná prodejna JIP Cash&Carry v Jilemnici. Stejně jako v prvních dnech po otevření v ní stále najdete snad všechno, co jen si vaše gastrofantazie vymyslí. Ovoce i zelenina z celého světa, ale i od českých farmářů se jen usmívá z bedýnek ve speciální klimatizované místnosti. Stejně tak jako čerstvé sladkovodní i mořské ryby a plody moře, které si zase leží na ledových lůžkách. V nabídce najdete od těch klasičtějších druhů, jako je tuňák nebo pstruh, až po kambalu, humry či kraby. Nepřeberně pestrou nabídku určitě ocení milovníci masa. Ve speciální lednici zde zraje hovězí, ale nechybí samozřejmě ani kvalitní vepřové, kuřecí a další druhy. O všechno se navíc stará řezník, který maso naporcuje dle přání zákazníka. Pečení je náš denní chléb, takže o výběr čerstvého pečiva se také bát nemusíte. Nadšeni určitě budete i z nabídky alkoholických nápojů, protože na vás čeká na 250 druhů piv i bohatý výběr vín od tuzemských i zahraničních vinařů. A pokud byste stále neměli dost, klidně hodiny můžete strávit mezi dalšími exkluzivními produkty a výběrovými potravinami.
 
 
 
ÚSEK ČERSTVÉHO MASA
Vlastní bourárnu masa i otevřené lednice s denně absolutně čerstvými surovinami, o než se starají zkušení řezníci, kteří naporcují maso na přání. Nejen to najdete v úseku čertsvého masa. Za podívanou a především za ochutnání stojí maso stařené suchou metodou přímo na prodejně ve speciálních lednicích s kontrolovanou teplotou a vlhkostí. Pro docílení jedinečného kulinářského zážitku v nich zraje minimálně 30 dní. Samozřejmostí je i drůbež nebo všechny základní díly vepřového i hovězího a široký sortiment steakových mas ze všech koutů světa od Jižní Ameriky, přes Afriku po Austrálii.
 
 
ÚSEK RYB A MOŘSKÝCH PLODŮ
Téměř jako v přímořské destinaci si budete připadat v úseku ryb a mořských plodů. U nás naleznete desítky druhů mořských i sladkovodních ryb, hlavonožců i korýšů. Kromě chlazených a mražených variant je možnost si vybrat z nabídky ryb živých, která se s ohledem na zajištění čerstvosti každý den proměňuje. Kvalita nabízených ryb je pro nás gró, proto jsou tyto poklady rybníků a oceánů pod stálým dohledem specialistů. Ryby kontrolujeme už při přejímce od dodavatelů a na prodejně je uchováváme podle nepřísnějších norem tak, aby se k vám dostaly vždy čerstvé.
 
 
NAŠE VLASTNÍ PEKÁRNA
Pečivo je fenomén, na který si jako národ potrpíme, a proto mu je na prodejně v Jilemnici věnována náležitá pozornost. Žádné polotovary nebo rozpékané výrobky. Z vlastní opravdové řemeslné pekárny přichází na jilemnický pult voňavé a křupavé pečivo. Díky vlastní výrobě vám můžeme zaručit kvalitní produkty z poctivých surovin a podle vlastních receptů. To všechno doplňuje dnes už nepostradatelná nabídka bezlepkového pečiva.
 
 
ÚSEK OVOCE A ZELENINY
Nejen milovníky zdravého stravování překvapí rozsáhlý výběr zeleniny a ovoce. Položky, které se mění podle ročního období a pěstitelských sezón. Jablka, hrušky, brambory, mrkev, cibule, kořenová nebo košťálová zelenina a mnoho dalšího – jednoduše potraviny, které k naší krajině patří, pochází od českých pěstitelů. Vedle toho zde najdete i kategorii BIO a exotické druhy a další speciality. A protože čerstvost je na prvním místě, vše je pečlivě uložené v dřevěných bedýnkách v klimatizovaném úseku, který zajistí delší svěžest a trvanlivost.
 
 
ÚSEK LAHŮDEK
I zdánlivě tradičnější kategorie, jako jsou lahůdky, vás rozhodně nezklamou. Čekají zde na Vás například dorty a zákusky, uzeniny od našich řezníků nebo nepřeberné množství mléčných výrobků a sýrů. Mezi nimi najdete tradiční produkty, výrobky od farmářů, ale i velký výběr bezlaktózových alternativ. V samostatném chladicím boxu najdete sýry švýcarské, francouzské, německé, anglické nebo i španělské. Odvézt si můžete jen kousek na ochutnání nebo klidně i několikakilogramový bochník.
 
 
BISTRO
Rychlé občerstvení, bufet, bistro... Ať už to nazýváte jakkoli, nic to nemění na skutečnosti, že takové rychlé jídlo dokáže někdy doslova zachránit. Známe to taky, proto je pro vás v sušickém Cash & Carry připraveno i bistro s obsluhou, kde si můžete dát například grilované kuře, tradiční párek v rohlíku, teplou sekanou, obloženou bagetu, chlebíček, případně zdravější variantu v podobě čerstvého salátu.
 
 
PIVNÍ PALÁC
Srdce pivařů rozhodně zaplesá v pivním paláci. Zde bude čekat nepřeberné množství druhů piv z malých rodinných pivovarů, ale i velkých tuzemských a světových značek. Sezónní a příležitostné speciály i klasická piva skvěle osvěží v létě a potěší i v chladnějších měsících. Odkud k vám dané pivo doputovalo, se dozvíte díky značení – vlajka u cenovky napoví, z jaké země pivo pochází. A v pivním paláci najdete zlatavý mok opravdu z celého světa, od Belgie, přes Německo, Mexiko nebo Thajsko, a samozřejmě až po to naše dobré české. A pokud byste si chtěli odvést už nachlazený soudek, i to je u nás možné.