JIP SVĚT POTRAVIN BRNO

Prodejna s restaurací JIP Svět potravin BRNO | Pražákova 51, 619 00 Brno | Otevřeno Po - Ne 7.00 - 21.00

 
JIP Svět potravin Brno
Prodejna potravin s restaurací
Adresa: Pražákova 51, 619 00 Brno
GPS: 49.1658762, 16.6008573
Telefon: +420 606 746 802
E-mail: cash.brno@jip-napoje.cz
 
Otevřeno:  
Pondělí: 7.00 - 21.00
Úterý: 7.00 - 21.00
Středa: 7.00 - 21.00
Čtvrtek: 7.00 - 21.00
Pátek: 7.00 - 21.00
Sobota: 7.00 - 21.00
Neděle: 7.00 - 21.00
Středa 1. listopadu. To je datum, kdy česká rodinná firma JIP východočeská otevře v Brně na Pražákově ulici prodejnu, jež u nás nemá konkurenci. Nový obchod vám kromě nadstandardní nabídky produktů nabídne také služby, které jinde nenajdete. Mezi nimi bude například výrobna čerstvých těstovin a mozzarelly či pěstírna bylinek přímo na prodejně nebo steaková restaurace.
A na co se tedy v nové prodejně JIP v Brně můžete těšit? Na prodejní ploše o rozloze 6000 m2 je samozřejmostí nabídka z 19 500 položek potravin i nápojů, od těch klasických, přes bio a farmářské produkty, až po speciality určené k nejrůznějším druhům a odvětvím kulinářství a gastronomie, včetně té zahraniční. Běžnou součástí prodejen JIP jsou úseky čerstvých potravin, tedy temperované boxy ovoce a zeleniny, řemeslná pekárna, řeznictví s masem z vlastní JIP bourárny nebo úsek čerstvých ryb a mořských plodů. Chybět v brněnském JIPu nebude ani pražírna kávy s kavárnou umístěná přímo na prodejně nebo sushi point s čerstvě vyrobeným sushi.
ÚSEK ČERSTVÉHO MASA
Vlastní bourárnu masa i otevřené lednice s denně absolutně čerstvými surovinami, o než se starají zkušení řezníci, kteří naporcují maso na přání. Nejen to najdete v úseku čertsvého masa. Za podívanou a především za ochutnání stojí maso stařené suchou metodou přímo na prodejně ve speciálních lednicích s kontrolovanou teplotou a vlhkostí. Pro docílení jedinečného kulinářského zážitku v nich zraje minimálně 30 dní. Samozřejmostí je i drůbež nebo všechny základní díly vepřového i hovězího a široký sortiment steakových mas ze všech koutů světa od Jižní Ameriky, přes Afriku po Austrálii.

ÚSEK RYB A MOŘSKÝCH PLODŮ
Téměř jako v přímořské destinaci si budete připadat v úseku ryb a mořských plodů. V brněnské prodejně seženete desítky druhů mořských i sladkovodních ryb, hlavonožců i korýšů. Kromě chlazených a mražených variant je možnost si vybrat z nabídky ryb živých, která se s ohledem na zajištění čerstvosti každý den proměňuje. Kvalita nabízených ryb je pro nás gró, proto jsou tyto poklady rybníků a oceánů pod stálým dohledem specialistů. Ryby kontrolujeme už při přejímce od dodavatelů a na prodejně je uchováváme podle nepřísnějších norem tak, aby se k vám dostaly vždy čerstvé.

NAŠE VLASTNÍ PEKÁRNA
Pečivo je fenomén, na který si jako národ potrpíme, a proto mu je v brněnské prodejně věnována náležitá pozornost. Žádné polotovary nebo rozpékané výrobky. Z vlastní opravdové řemeslné pekárny přichází na brněnský pult voňavé a křupavé pečivo. Díky vlastní výrobě vám můžeme zaručit kvalitní produkty z poctivých surovin a podle vlastních receptů.

ÚSEK OVOCE A ZELENINY
Nejen milovníky zdravého stravování překvapí rozsáhlý výběr zeleniny a ovoce. Téměř tři stovky položek, které se mění podle ročního období a pěstitelských sezón. Jablka, hrušky, brambory, mrkev, cibule, kořenová nebo košťálová zelenina a mnoho dalšího – jednoduše potraviny, které k naší krajině patří, pochází od českých pěstitelů. Vedle toho zde najdete i kategorii BIO, exotické druhy a speciality, jako jsou jedlé květy, banány určené k pečení, netradiční odrůdy mrkví nebo třeba manioky. A protože čerstvost je na prvním místě, vše je pečlivě uložené v dřevěných bedýnkách v klimatizovaném úseku, který zajistí delší svěžest a trvanlivost.

ÚSEK LAHŮDEK
I zdánlivě tradičnější kategorie, jako jsou lahůdky, vás rozhodně nezklamou. Čekají zde na Vás například dorty a zákusky vyrobené přímo u nás, uzeniny od našich řezníků nebo nepřeberné množství mléčných výrobků a sýrů. Mezi nimi najdete tradiční produkty, výrobky od farmářů, ale i velký výběr bezlaktózových alternativ. V samostatném chladicím boxu najdete sýry švýcarské, francouzské, německé, anglické nebo i španělské. Odvézt si můžete jen kousek na ochutnání nebo klidně i několikakilogramový bochník.

BIO POTRAVINY
Zajímá-li vás zdravý životní styl, tak pro vás máme skvělou zprávu. V brněnské prodejně jsme pro vás připravili nepřeberné množství BIO a farmářských výrobků. Věděli jste třeba, že u nás naleznete nejširší nabídku produktů od společnosti Alnatura? A to zdaleka není všechno. Neustále přidáváme nové zboží tak, aby naše nabídka byla vždy co nelepší.

PIVNÍ PALÁC
Srdce pivařů rozhodně zaplesá v pivním paláci. Zde bude čekat více než 260 druhů piv z malých rodinných pivovarů, ale i velkých tuzemských a světových značek. Sezónní a příležitostné speciály i klasická piva skvěle osvěží v létě a potěší i v chladnějších měsících. Odkud k vám dané pivo doputovalo, se dozvíte díky značení – vlajka u cenovky napoví, z jaké země pivo pochází. A v pivním paláci najdete zlatavý mok opravdu z celého světa, od Belgie, přes Německo, Mexiko nebo Thajsko, a samozřejmě až po to naše dobré české. A pokud byste si chtěli odvést už nachlazený soudek, i to je v brněnské prodejně možné.

SAMOOBSLUŽNÁ RESTAURACE
Otevírací doba restaurace: Denně od 7.00 do 19.00 hodin
Nezapomínáme ani na to, že po nákupu leckdy vyhládne. V naší prodejně JIP proto nabízíme samoobslužnou restauraci s kapacitou 200 míst, jejíž dvě patra zajistí dostatečné pohodlí bez nepříjemného mačkání. Hlavní jídla, polévky, nápoje i něco dobrého k zakousnutí a vše za skvělé ceny.

STEAKOVÁ RESTAURACE (GRILL POINT)
Otevírací doba restaurace: Denně od 11.00 do 21.00 hodin
I stravování jsme chtěli okořenit něčím novým, a proto jsme k samoobslužné restauraci přidali ještě jednu. Druhý typ restaurace prozatím u nás svou obdobu nemá – jednat se bude o tzv. grill point, tedy steakovou restauraci. V rámci nákupu nebo po něm tak bude možné zakousnout se do poctivě vyzrálého, právě připraveného hovězího steaku, grilované ryby nebo pořádného burgeru.
Rezervace na telefonním čísle: 725 135 281

SUSHI POINT
I v naší nové brněnské prodejně naleznete jedinečný Sushi Point, kde si můžete dát denně čerstvě připravené sushi různých druhů, ať už je to maki, nigiri nebo sushi bowl.

TĚSTOVINY (PASTA)
Další nevšední novinkou je domácí výroba těstovin. Přímo na prodejně budete procházet kolem prosklených výroben italské pasty. Uvidíte tak celý proces výroby podle tradičních receptur připravených pod vedením odborníků z Itálie a rovnou si budete moci vybrat, který druh pasty si odnesete domů. Tahle výjimečná možnost – zhlédnout celou výrobu – na jiných prodejnách zatím není.

MOZZARELLA
Společně s přípravnou těstovin je novinkou i domácí výroba mozzarelly. Také zde budete procházet kolem prosklených výroben domácí mozzarelly a stejně jako u pasty tak uvidíte celý proces výroby podle tradičních receptur, připravených také tady pod vedením odborníků z Itálie. Stejně tak si budete moci vybrat, který druh mozzarelly si odnesete domů. Jak už jsme uvedli výše, tahle výjimečná možnost – zhlédnout celou výrobu – na jiných prodejnách zatím není.

CHAMPAGNE BAR
Otevírací doba baru: Denně od 11.00 do 21.00 hodin
Jednou z novinek bude na prodejně umístěný Champagne bar se stylovým zázemím a možností přímé konzumace. Zákazník si tak bude moci vybrat láhev vína či šampaňského z chlazeného humidoru a tu si buď odnést, nebo rovnou vypít na místě za regálovou cenu.
Rezervace na telefonním čísle: 602 211 473

KAVÁRNA
Vychutnat si v rámci nákupu i ranní kávu a k ní třeba čestvě upečený croissant? I to je u nás možné. Naše kavárna, umístěná přímo na prodejní ploše k tomu přímo vybízí. Vychutnejte si zde třeba jednu z našich čerstvě upražených káv značky "Naše kafe". Navíc nemusí jít jen o kávu ranní. Co takhle dát si oběd v naší restauraci a poté se přesunout do kavárny? A abychom nezapomněli... Samozřejmě umíme i čaj.

PRAŽÍRNA KÁVY
Stále ještě novinkou v rámci našich prodejen je vlastní pražírna kávy, umístěná přímo na ploše brněnské JIP prodejny. Ať už kávu pijete příležitostně nebo jste vášniví „kafaři“, případně dokonce profesionálové s vlastní kavárnou nebo restaurací, zkušený personál pražírny vám upraží a namele kávu na přání, dá ochutnat a pomůže s výběrem. V pražírně najdete široký sortiment kávy, jejíž čerstvost a kvalitu určitě oceníte. Kouzlo přípravy, nezaměnitelné aroma, rozmanité chutě a povzbuzující účinek – to všechno je káva, kterou v celé její kráse v Brně nabízíme.

KVĚTINÁŘSTVÍ
Naprostou novinkou v našem konceptu prodejen je květinářství. Přímo v naší prodejně si budete moci vybrat a nechat uvázat kytici z čerstvě řezaných květin.